webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Nové komentáře

 

Zpětné odkazy

 

Literární soutěž Internet a můj handicap již posedmé

Co znamenají internet a telefon pro lidi se zdravotním postižením, jak ovlivňují jejich život? To je téma již 7. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, který vyhlásilo BMI sdružení. Zatímco v prvých pěti ročnících byla soutěž zaměřena jen na internet, nyní sice má tradiční název, ale tematicky se podruhé rozšiřuje o význam telefonu pro lidi s postižením.

Tomu odpovídá i první cena: mobilní telefon s bezplatným připojením internetu na jeden rok. Vítězi ji poskytne společnost Telefónica O2, která je hlavním partnerem konference INSPO 2011 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, na níž budou 19. března 2010 vyhlášeny výsledky soutěže.

Pro inspiraci se mohou zájemci podívat na stránky www.helpnet.cz/inspo, kde jsou zveřejněna díla z dosavadních šesti ročníků soutěže. Bude zde postupně upřesňován i program konference INSPO: zatím organizátoři ze sdružení BMI prozradili několik hlavních témat. Patří k nim informace o přínosu digitalizace televizního vysílání osobám se sluchovým a zrakovým postižením, představení projektu Big Help, dohledového centra umožňujícího monitorovat online zdravotní funkce člověka a zajišťovat lidem se zdravotním postižením asistenci na dálku, nebo přiblížení služby O2 pro neslyšící osoby.

Pravidla literární soutěže zůstávají stejná jako v minulých ročnících. Maximální rozsah textu je 600 slov. Autoři v něm mají vyjádřit na základě vlastní zkušenosti, jak jim internet nebo telefon pomáhá vypořádat se s postižením. Porota bude při hodnocení přihlížet jak k literární úrovni, tak k obsahové zajímavosti. Do soutěže nebudou přijaty práce z předchozích ročníků. Text opatřený poštovní i elektronickou adresou je nutné zaslat nejpozději 20. února 2011 na e-mail info@helpnet.cz.

(wr)
převzato z http://www.helpnet.cz/…alne/41057-3««« Předchozí text: Mikulášské trhy ve Federaci Následující text: Novinky z Helpnetu »»»

Ladislav Kratochvíl | 23. 11. 2010 Út 07.31 | Různé | trvalý odkaz | tisk | 1438xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

K textu nebyl napsán žádný komentář.

Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
vaří se na
Odpověd: