webík s vypnutým zvukem

Tyto stránky byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Stránky jsou archivovány několikrát ročně a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu NK ČR.

 

Centrum zprostředkování simultánního přepisu zaregistrováno!!

Úsilí započaté díky grantu Nadace Vodafone ČR v září 2008 odstartováním projektu Simultánní přepis mluvené řeči dospělo nyní k důležitému mezníku. V Registru poskytovatelů sociálních služeb bylo zaregistrováno Centrum zprostředkování simultánního přepisu (CZSP ČUN) a od 18. srpna může poskytovat jako formu tlumočnické služby simultánní přepis mluvené řeči pro osoby se sluchovým postižením na území všech krajů ČR. Do konce roku zajišťuje přepisy díky podpoře Nadace Vodafone a částečně MPSV a MHMP, pro příští rok bude žádat dotaci na rozjezd nové služby Ministerstvo práce a sociálních věcí.

K registraci došlo v době, kdy jsme v průběhu tří navazujících projektů zajistili již celkem 164 přepisy na akcích nejrůznějšího druhu. Podělilo se o ně 22 přepisovatelů, nejčastěji pak Simona Sedmihorská, Tom Seidl, Miloš Černilovský, Zuzana Finglová, Martin Čížek, Jitka Vaňková, Martina Halusková, Šárka Bicanová a Tomáš Křenek. Poděkování si kromě nich zaslouží i Jaroslav Zaviačič a Helena Matoušková z organizace Interinfo, bez jejichž spolupráce bychom těžko zajistili dostatek kvalitních přepisovatelů. A další nováčci přibudou na školení přepisovatelů, které jsme společně připravili na pondělí 16. srpna v rámci projektu Odstraňování diskriminace osob se sluchovým postižením, který podpořily Vládní výbor pro zdravotně postižené občany s Nadací Vodafone ČR.

Vynikající partnery pro řešení technických záležitostí jsme našli na ČVUT, zejména v osobě Ing. Zdeňka Bumbálka. Jejich zásluhou získáme technické zázemí umožňující přepis on-line na dálku. Při prosazování přepisu mluvené řeči u soudů je pro nás cenným pomocníkem David Kolaja z občanského sdružení Zákazníci české justice. Web projektu bychom těžko zvládli bez podpory webmastra Ladislava Kratochvíla a největší radost z registrace CZSP ČUN má trojice, která se o zavedení přepisu mluvené řeči pro osoby se sluchovým postižením v České republice zasloužila nejvíce – Ing. Martin Novák a Mgr. Věra Strnadová, kteří projekt vymysleli a podílejí se na jeho realizaci, a Jaroslav Winter, který se ujal projektu jako jeho koordinátor.převzato z
http://prepis.cun.cz/index.php?…««« Předchozí text: Druhé narozeniny s kochleárním implantátem Následující text: Neslyšící občané před českými soudy - seminář v Brně »»»

Ladislav Kratochvíl | 10. 8. 2010 Út 14.22 | Komunikace | trvalý odkaz | tisk | 40454xPridat.eu Sdílet


Stranovzhled Kráťa 8/2003. Změna koncepce 5/2006. Změna na redakční systém RS2 2008.

 

Hosting poskytuje LTweb

Cestovní systém Dřevo Plzeň Emona Kroni Maledivy PixelEU Referáty Taxi Plzeň Vtipy Weby na míru Zvesela

 

optimalizace PageRank.cz

Page

 

Komentáře k textu

- Formulář pro nový komentář

reaguj[1] ave

tak jsme se dočkali! :-D

15. 8. 2010 Ne 19.45
Přidej komentář!


Kliknutím vložíš: Vlož smajla :-) Vlož smajla :-( Vlož smajla ;-) Vlož smajla :-D Vlož smajla 8-O Vlož smajla 8-) Vlož smajla :-? Vlož smajla :-x Vlož smajla :-P Vlož smajla :-|
Příspěvěk je formátován Texy! syntaxí. Není povoleno HTML, odkazy se převádějí automaticky. Pokud se komentář nezobrazí, neprošel bezpečnostní kontrolou a já jej musím schválit přes administraci. Nevkládej jej prosím znovu.
žárovka
Odpověd: